Підписатись
Замовити дзвінок

Діагностика розвитку дітей дошкільного віку (3-7 р.)

В дошкільному віці важливо виявити природні задатки дитини, її можливості, визначити перспективу роз...

Найбільш інтенсивно здібності дитини починають розвиватись у дошкільному віці. У поведінці дитини чимдалі зростає доля її власної активності. Дуже яскраво виявляється пристрасне бажання спробувати себе у різних видах діяльності, починаннях, забавах. Вона відчуває по-требу застосовувати і розвивати свої нові можливості.  

Дітей, у яких виявляється високий рівень здібностей у певному виді діяльності, що визначається схильністю до її виконання і досягненні більш високих результатів у порівнянні з однолітками,  вважають обдарованими. Активність таких дітей ніби вибудовується навколо улюблених занять. В цей час важливо не тільки виявити потенціал дитини, але й створити умови для всебічного, гармонійного розвитку – це завдання дорослих, що її оточують.

У процесі діагностики дошкільнят ми визначаємо рівень розвитку пізнавальних психічних  процесів (відчуття, сприймання, пам’яті, мислення, уяви), здатність до творчості, мотивацію. Одночасно проводимо діагностику щодо виявлення розумових (академічних, інтелектуальних, творчих), комунікативних і спеціальних здібностей  Це дозволяє визначити перспективу розвитку і, враховуючи індивідуальні особливості дитини, побудувати для батьків розвивальну програму, яка сприятиме реалізації  потенціалу дитини.